Leírás és Paraméterek
Continental Contact Plus Travel trekking/cross köpeny (külső gumi)
42-622mm, reflexcsíkkal, Safety+ defektgátló technológia
Kézbe véve egyből szembetűnik remek minősége, melyet a reflexcsík, a mintázat és az anyag kiváló hármasa tesz egyértelművé. És hogy biztonságban tudjuk magunkat a gyors tekerés közben, arról a Safety+ defektállósága gondoskodik. A Safety+ a régi Safety System és a Plus technológia kombinálásával jött létre.
Ezek önmagukban is képesek voltak a szúrásos defektek elhárítására, de így együtt egészen elképesztő párost alkotnak. A futófelület alatt egy vastag kaucsuk réteg hivatott a 5mm-nél kisebb tüskék és szilánkok elnyelésére.
Ha ezen áthatol valami, akkor pedig még mindig ott van a kevlár réteg, ami megfogja a betolakodót.
Vázszerkezete kimagasló ellenállású, melynek oka a magas szövetsűrűségben is rejlik. Egy speciális lemezes minta-struktúra gondoskodik a biztonságos tapadásról, még gyors kanyarokban is. Sportosan aktív igénybevételre tervezett modell, melynek gumikeveréke kiemelkedően jól tapad az aszfalthoz, ugyanakkor csekély a gördülési ellenállása.
Miért szeretjük mi, miért tettük le emellett a voksunkat és miért használ mindenki a cégnél Continental gumikat?
- Német. Ahogy a kínálatunkban is látszódik, szeretjük a német nyelvterületről származó márkákat.
- Mert egyszerűen jó. Azt tudja, amit elvárunk egy külsőgumitól.
- Időtálló. Hosszú évek alatt sem csökken a teljesítménye, lassan öregszik.
- Kopásálló. Jó pár modellje esetében akár a többszörösét is képes futni kilométerben a megszokotthoz képest.
- Kanyarálló. A kis gördülési ellenállás mellett is tökéletes tapadása van.
- Pénztárca barát. Ez elsőre furának tűnhet, hiszen 2x 3x többe kerül, mint a távolkeleti, de "vállható" márkák termékei. De mégis. A defektállóság miatt megspórolt belsőgumi cserék, az összehasonlíthatatlanul nagyobb tartósság a végén a Continental felé billenti a képzeletbeli mérleget.
- Tégy egy próbát velük, de vigyázz, hipp-hopp az egész család Conti gumin fog gördülni...
Ajánlott guminyomás | 4 |
Maximális guminyomás | 5 Bar |
Szövet sűrűség = TPI | 3 x 60 = 180 |
Gyártó | Continental |
Felhasználási terület | Túra |
Átmérő collban | 28" |
Szélesség collban | 1.6" |
Átmérő mm-ben | 622mm |
Szélesség mm-ben | 1.4mm |
Perem kivitel | Drótperemes |
Defektvédelem | Continental Plus |
Fényvisszaverő | Van |